• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Інформація про заклад

Інформація про заклад

/Files/photogallery/732/0 001.jpg

Наша юридична адреса.

41140. Сумська область Шосткинський район селище Вороніж вулиця Гоголя,8. телефон 7-63-02 E-mail: wishenka_d-s@ukr.net

/Files/photogallery/732/герб,прапор.jpg

Воронізький дошкільний навчальний заклад (дитячий садок) «Вишенька» Воронізької селищної ради Шосткинського району Сумської області розташований в мальовничому куточку селища Вороніж Шосткинського району Сумської області. Навкруг нього ростуть вишні, які радують наших малюків своєю красою, незаймано – білим цвітом весною і червоними ягідками влітку.

/Files/photogallery/732/гімн.jpg

Кожного ранку, починаючи з 4 квітня 1972 року, відчиняються двері цього гостинного закладу в який з усього мікрорайону поспішає малеча. Дошкільна сім'я складається з 42 дітей та 10 чоловік обслуговуючого персоналу.

Ми створюємо сприятливі умови для розвитку малюків, адже кожна дитина неповторна і унікальна. Саме в нашому садочку малюки виховуються професіональними педагогами, відчують домашню затишну атмосферу. Знаходять друзів і товаришів для веселих ігор.

Воронізький дошкільний навчальний заклад (дитячий садок) «Вишенька» Воронізької селищної ради Шосткинського району Сумської області розташований у власному типовому приміщенні. Будівля одноповерхова, цегляна, збудована і здана в експлуатацію в 1972 році. Капітальний ремонт по утепленню приміщення був проведений в 2015 році. Були замінені вікна та утеплені стіни. Загальна площа всіх приміщень становить 300 кв.м., площа групових кімнат – 215 кв.м. Заклад за проектом розрахований на 30 дітей.

Приміщення забезпечене власною системою опалення (газова котельня в 2017 році була перепрофільована на котельню з твердим паливом). Водопостачання місцеве з водяної башти, об’єм якої становить 15 куб.м., свердловина знаходиться на території закладу. Водопостачання знаходиться на утриманні КП «Добробут - 2018». Гаряче водопостачання власне, забезпечується водонагрівачем. Каналізаційна система власна.

СТАТУТ

ВОРОНІЗЬКОГО ДОШКІЛЬНОГО НАВЧАЛЬНОГО

ЗАКЛАДУ (дитячого садка) «ВИШЕНЬКА»

ВОРОНІЗЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ

ШОСТКИНСЬКОГО РАЙОНУ

СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ

1.Загальні положення

1.1. Воронізький дошкільний навчальний заклад (дитячий садок) «Вишенька» Воронізької селищної ради Шосткинського району Сумської області; скорочена назва Воронізький ДНЗ « Вишенька»(далі дошкільний заклад) створено на підставі рішення виконкому Воронізької селищної ради від 27 березня 1972 року № 186.

1.2. Юридична адреса дошкільного закладу: 41140, Сумська область, Шосткинський район, смт Вороніж, вул. Гоголя, 8, телефон 7-63-02.

1.3. Засновник дошкільного закладу Воронізька селищна рада здійснює фінансування дошкільного закладу, його матеріально-технічне забезпечення, надає необхідні будівлі з обладнанням і матеріалами, організовує будівництво і ремонт приміщень, їх господарське обслуговування, харчування та медичне обслуговування дітей.

1.4. Дошкільний заклад в свої діяльності керується Конституцією України (254к/96-ВР), Законами України «Про освіту» (1060-12), «Про дошкільну освіту» (2628-14), Положенням про дошкільний навчальний заклад України (далі Положення), затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 12 березня 2003 року № 305 (305-2003-п), іншими нормативно-правовими актами, власним статутом.

1.5. Дошкільний заклад є юридичною особою, має печатку і штамп встановленого зразка, має право мати реєстраційний рахунок в органах Державного казначейства, фінансування здійснюється через бухгалтерію Воронізької селищної ради.

1.6. Головною метою дошкільного закладу є забезпечення реалізації права громадян на здобуття дошкільної освіти, задоволення потреб громадян у нагляді, догляді та оздоровленні дітей, створення умов для їх фізичного, розумового і духовного розвитку.

1.7. Діяльність дошкільного закладу направлена на реалізацію основних завдань дошкільної освіти: збереження та зміцнення фізичного і психічного здоров'я дітей; формування їх особистості, розвиток творчих здібностей та нахилів; забезпечення соціальної адаптації та готовності продовжувати освіту.

1.8. Дошкільний заклад самостійно приймає рішення і здійснює діяльність в межах компетенції, передбаченої чинним законодавством, Положенням (305-2003-п) та даним статутом.

1.9. Дошкільний заклад несе відповідальність перед особою, суспільством і державою за:

і

- реалізацію головних завдань дошкільної освіти, визначених Законом України «Про дошкільну освіту» (2628-14);

- забезпечення рівня дошкільної освіти у межах державних вимог до її змісту, рівня і обсягу;

дотримання фінансової дисципліни та збереження матеріально-технічної бази.

1.10. Взаємовідносини між дошкільним закладом і юридичними та фізичним особами визначаються угодами, що укладені між ними.

II. Комплектування дошкільного закладу

2.1. Заклад розрахований на 23 місць.

2.2. Групи комплектуються за різновіковими ознаками.

2.3. У дошкільному закладі функціонують групи загального розвитку.

2.4. Дошкільний заклад має групи з денним режимом перебування дітей.

2.5. Наповнюваність груп дітьми становить 15 дітей. Засновник може встановлювати меншу або більшу від нормативів наповнюваність груп дітьми у дошкільному закладі.

2.6. Для зарахування дитини у дошкільний заклад необхідно пред'явити:

- заяву батьків або осіб, які їх замінюють;

- направлення селищної ради;

- медичну довідку про стан здоров'я дитини;'

- довідку дільничого лікаря про епідеміологічне оточення;

- свідоцтво про народження дитини;

- документи для встановлення батьківської плати.

2.7. За дитиною зберігається місце у дошкільному закладі державної та комунальної власності у разі її хвороби, карантину, санаторного лікування; на час відпустки батьків або осіб, які їх замінюють, а також у літній період (75 днів).

2.8. Відрахування дітей із дошкільного закладу може здійснюватись:

за бажанням батьків, або осіб, які їх замінюють;

на підставі медичного висновку про стан здоров я дитини, що виключає можливість її подальшого перебування в дошкільному закладі цього типу;

у разі несплати без поважних причин батьками або особами, які їх замінюють, плати за харчування дитини протягом 2-х місяців.

2.9. У разі відрахування дитини, за ініціативи закладу, батьки письмово повідомляються за десять діб до відрахування.

2.10. Соціально-педагогічний патронат дітей старшого дошкільного віку, які не відвідують дошкільний заклад та сімей, де виховуються дошкільники з особливими потребами здійснюється відповідно до Закону України "Про дошкільну освіту" (ст. 7) та наказу по дошкільному закладу. Навчання та виховання дітей у межах соціально-педагогічного патронату відповідає вимогам Базового компонента дошкільної освіти в Україні; проводиться за програмою виховання дітей дошкільного віку «Малятко».

Форми організації соціально-педагогічного патронату обираються в залежності від контингенту дітей та бажанням батьків.

III. Режим роботи дошкільного закладу

3.1. Дошкільний заклад працює за п'ятиденним робочим тижнем протягом 10,5 годин. Вихідні дні: субота, неділя, святкові.

3.2. Щоденний графік роботи дошкільного закладу: з 7.00 до 17.30.

3.3. Щоденний графік роботи груп дошкільного закладу з 7.00 до 17.30.

Дві різновікові групи (діти виком три-сім років) працюють за однаковим режимом дня:

1. Прийом дітей, огляд, ігри, ранкова гімнастика 7.00-9.00

2. Сніданок 9.00-9.30

3. Заняття (групові та індивідуальні), ігри 9.30-10.40

4. Прогулянка 10.40-12.20

5. Обід 12.20-13.00

6. Сон 13.00-15.00

7. Гігієнічна гімнастика, водні процедури 15.00-15.30

8. Полуденок 15.30-15.50

9. Індивідуальні заняття, ігри 15.50-16.20 10.Прогулянка 16.20-17.15 11.Повернення додому 17.15-17.30

IV. Організація навчально-виховного процесу у дошкільному

закладі

4.1.Навчальний рік у дошкільному закладі починається 1 вересня і закінчується 31 травня наступного року.

З 1 червня до 31 серпня (оздоровчий період) у дошкільному закладі проводиться оздоровлення дітей.

4.2. Навчальний заклад здійснює свою діяльність відповідно до річного плану, який складається на навчальний рік та період оздоровлення.

4.3. План роботи державного навчального закладу схвалюється педагогічною радою закладу, затверджується керівником дошкільного закладу і погоджується з відділом освіти Шосткинської районної державної адміністрації.

4.4. У дошкільному закладі визначена українська мова навчання і виховання дітей.

4.5. Навчально-виховний процес у дошкільному закладі здійснюється за програмою виховання дітей дошкільного віку «Малятко», затвердженою Міністерством освіти та науки України в 1991 році.

4.6. Дошкільний заклад може організовувати освітній процес за такими пріоритетними напрямками:

- краєзнавчо-народознавчий;

- логіко-математичний.

4.7. Дошкільний заклад може надавати додаткові освітні послуги з вивчення іноземної мови (платні).

V. Організація харчування дітей у дошкільному закладі

5.1. Дошкільний заклад "Вишенька" забезпечується продуктами ВАТ «Шосткинський міськмолкомбінат» відповідно до санітарно- гігієнічних правил та норм.

5.2. У дошкільному закладі встановлено 3-х разове харчування.

5.3. Контроль за організацією та якістю харчування, вітамінізацією страв, закладкою продуктів харчування, кулінарною обробкою, виходом страв, смаковими якостями їжі, санітарним станом харчоблоку,

правильністю зберігання, дотримання термінів реалізації продуктів покладається на медичного працівника та керівника дошкільного закладу.

VI. Медичне обслуговування дітей у дошкільному закладі

6.1. Медичне обслуговування дітей дошкільного закладу здійснюється на безоплатній основі медичним персоналом Воронізької селищної лікарні.

6.2. Медичний персонал здійснює лікувально-профілактичні заходи, в тому числі проведення обов'язкових медичних оглядів, контроль за станом здоров'я, фізичним розвитком дитини, організацією фізичного виховання, загартуванням, дотриманням санітарно-гігієнічних норм та правил, режимом та якістю харчування.

6.3. Дошкільний заклад надає приміщення і забезпечує належні умови для роботи медичного персоналу та проведення лікувально- профілактичних заходів.

VII. Учасники навчально-виховного процесу

7.1. Учасниками навчально-виховного процесу у дошкільному закладі є: діти дошкільного віку, керівник, педагогічні працівники, помічники вихователів та няні, батьки або особи, які їх замінюють, фізичні особи, які надають освітні послуги у сфері дошкільної освіти.

7.2. За успіхи у роботі встановлюються такі форми морального та матеріального заохочення: подяка, грамота, цінні подарунки та премії для педпрацівників, відповідно до ст. 57 Закону України «Про освіту».

7.3. Права дитини у сфері дошкільної освіти:

- безпечні та нешкідливі для здоров'я умови утримання, розвитку, виховання і навчання;

- захист від будь-якої інформації, пропаганди та агітації, що завдає шкоди її здоров'ю, моральному та духовному розвитку;

- захист від будь-яких форм експлуатації та дій, які шкодять здоров'ю дитини, а також фізичного та психічного насильства, приниження її гідності;

здоровий спосіб життя.

7.4. Права батьків або осіб, які їх замінюють:

- обирати і бути обраним до органів громадського самоврядування закладу;

- звертатися до відповідних органів управління освітою з питань розвитку, виховання і навчання своїх дітей;

- брати участь у покращенні організації навчально-виховного процесу та зміцненні матеріально-технічної бази закладу;

- відмовлятися від запропонованих додаткових освітніх послуг;

- захищати законні інтереси своїх дітей у відповідних державних органах і суді;

Батьки або особи, які їх замінюють, зобов'язані:

- своєчасно вносити плату за харчування дитини в дошкільному закладі у встановленому порядку;

- своєчасно повідомляти дошкільний заклад про можливість відсутності або хвороби дитини;

- слідкувати за станом здоров'я дитини;

інші права, що не суперечать законодавству України.

7.5. На посаду педагогічного працівника дошкільного закладу приймається особа, яка має відповідну вищу педагогічну освіту, забезпечує результативність та якість роботи, а також фізичний і психічний стан якої дозволяє виконувати професійні обов'язки.

7.6. Трудові відносини регулюються законодавством України про працю, Законами України «Про освіту» (1060-12), «Про дошкільну освіту» (2628-14), іншими нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до них, правилами внутрішнього трудового розпорядку.

7.7. Педагогічні працівники мають право:

- на вільний вибір педагогічно доцільних форм, методів і засобів роботи з дітьми;

- брати участь у роботі органів самоврядування закладу;

- на підвищення кваліфікації, участь у методичних об'єднаннях, нарадах тощо;

проводити в установленому порядку науково-дослідну, експериментальну, пошукову роботу;

- вносити пропозиції щодо поліпшення роботи закладу;

- на соціальне та матеріальне забезпечення відповідно до законодавства;

- об'єднуватися у професійні спілки та бути членами інших об'єднань громадян, діяльність яких не заборонена законодавством;

- на захист професійної честі та власної гідності;

інші права, що не суперечать законодавству України.

7.8. Педагогічні працівники зобов'язані:

- виконувати статут, правила внутрішнього розпорядку, умови контракту чи трудового договору;

- дотримуватися педагогічної етики, норм загальнолюдської моралі, поважати гідність дитини та її батьків;

- забезпечувати емоційний комфорт, захист дитини від будь-яких форм експлуатації та дій, які шкодять її здоров'ю, а також від фізичного та психологічного насильства;

- брати участь у роботі педагогічної ради та інших заходах, пов'язаних з підвищенням професійного рівня, педагогічної майстерності, загальнополітичної культури;

- виконувати накази та розпорядження керівництва;

- інші обов'язки, що не суперечать законодавству України.

7.9. Педагогічні та інші працівники приймаються на роботу до дошкільного закладу завідуючим.

7.10. Працівники дошкільного закладу несуть відповідальність за збереження життя, фізичне і психічне здоров'я дитини згідно із законодавством.

7.11. Працівники дошкільного закладу, відповідно до статті 26 Закону України "Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення" (4004-12), проходять періодичні безоплатні медичні огляди кожні півроку при Шосткинській районній центральній лікарні.

7.12. Педагогічні працівники дошкільного закладу підлягають атестації яка здійснюється, як правило, один раз на п'ять років відповідно до Типового положення про атестацію педагогічних працівників України (г0176-93), затвердженого Міністерством освіти і науки України.

7.13.Педагогічні працівники, які систематично порушують статут, правила внутрішнього розпорядку дошкільного закладу, не виконують посадових обов'язків, умови колективного договору, або за результатами атестації, не відповідають займаній посаді, звільняються з роботи відповідно до чинного законодавства.

VIII. Управління дошкільним закладом

8.1. Управління дошкільним закладом здійснюється його засновником виконкомом Воронізької селищної ради.

8.2. Безпосереднє керівництво роботою дошкільного закладу здійснює його завідуючий, який призначається і звільняється з посади

7

засновником або уповноваженим ним органом управління освітою з дотриманням чинного законодавства. Керівник дошкільного закладу:

- відповідає за реалізацію завдань дошкільної освіти, визначених Законом України "Про дошкільну освіту" (2628-14), та забезпечення рівня дошкільної освіти у межах державних вимог до її змісту і обсягу;

- здійснює керівництво і контроль за діяльністю дошкільного закладу;

- діє від імені закладу, представляє його в усіх державних та інших органах, установах та організаціях, укладає угоди з юридичними та фізичними особами;

- розпоряджається в установленому порядку майном і коштами дошкільного закладу; і відповідає за дотримання фінансової дисципліни та збереження матеріально-технічної бази закладу;

- приймає на роботу та звільняє з роботи працівників дошкільного закладу;

- видає у межах своєї компетенції накази та розпорядження, контролює їх виконання;

- затверджує штатний розклад за погодженням із засновником (власником) дошкільного закладу;

- контролює організацію харчування і медичного обслуговування дітей;

- затверджує правила внутрішнього трудового розпорядку, посадові інструкції працівників за погодженням з профспілковим комітетом;

- забезпечує дотримання санітарно-гігієнічних, протипожежних норм і правил, техніки безпеки, вимог безпечної життєдіяльності дітей і працівників;

- контролює відповідність застосованих форм, методів і засобів розвитку, виховання і навчання дітей їх віковим, психофізіологічним особливостям, здібностям і потребам;

- підтримує ініціативу щодо вдосконалення освітньої роботи, заохочує творчі пошуки, дослідно-експериментальну роботу педагогів;

- організовує різні форми співпраці з батьками або особами, які їх замінюють;

- щороку звітує про навчально-виховну, методичну, економічну і фінансово-господарську діяльність дошкільного навчального закладу на загальних зборах колективу та батьків, або осіб, які їх замінюють.

8.3. Постійно діючий колегіальний орган у дошкільному закладі педагогічна рада.

До складу педагогічної ради входять: керівник, педагогічні працівники, інші спеціалісти. Можуть входити голови батьківських комітетів.

Запрошеними з правом дорадчого голосу можуть бути представники громадських організацій, педагогічні працівники

8

загальноосвітніх навчальних закладів, батьки або особи, які їх замінюють.

Головою педагогічної ради є завідуючий дошкільним закладом.

Педагогічна рада закладу:

-розглядає питання навчально-виховного процесу в дошкільному закладі та приймає відповідні рішення;

-організує роботу щодо підвищення кваліфікації педагогічних працівників, розвитку їх творчої ініціативи, впровадження досягнень науки, передового педагогічного досвіду;

-приймає рішення з інших питань професійної діяльності педагогічних працівників.

Робота педагогічної ради планується, довільно відповідно до потреб дошкільного закладу.

Кількість засідань педагогічної ради становить 4 рази на рік.

8.4. Органом громадського самоврядування закладу є загальні збори колективу закладу та батьків або осіб, які їх замінюють, які скликаються не рідше одного разу на рік.

Кількість учасників загальних зборів від працівників дошкільного закладу - 9, батьків - ЗО. Термін їх повноважень становить 1 рік. Рішення загальних зборів приймаються простою більшістю голосів від загальної кількості присутніх.

Загальні збори:

- приймають Статут, зміни і доповнення;

-обирають раду дошкільного закладу, її членів і голову, встановлюють терміни її повноважень;

-заслуховують звіт керівника закладу, голови ради дошкільного закладу з питань статутної діяльності закладу, дають їй оцінку шляхом таємного або відкритого голосування;

-розглядають питання навчально-виховної, методичної та фінансово-господарської діяльності дошкільного закладу;

-затверджують основні напрями вдосконалення роботи і розвитку дошкільного закладу.

8.5. У період між загальними зборами діє рада дошкільного закладу. Кількість засідань ради визначається за потребою.

Засідання ради дошкільного закладу є правомірним, якщо в ньому бере участь не менше двох третин її членів (працівники дошкільного закладу, батьки, засновники, спонсори та інші).

Рада закладу організовує виконання рішень загальних зборів, розглядає питання поліпшення умов для здобуття дошкільної освіти, зміцнення матеріально-технічної бази, поповнення й використання бюджету закладу, вносить пропозиції щодо морального і матеріального заохочення учасників навчально-виховного процесу, погоджує зміст і форми роботи з педагогічної освіти батьків.

8.6. У дошкільному закладі може діяти піклувальна рада - орган самоврядування, який формується з представників органів виконавчої влади, підприємств, установ, навчальних закладів, організацій, окремих громадян з метою залучення громадськості до вирішення проблем освіти, забезпечення сприятливих умов ефективної роботи дошкільного закладу.

Піклувальна рада створюється за рішенням загальних зборів, або ради дошкільного закладу. Члени піклувальної ради обираються на загальних зборах дошкільного закладу і працюють на громадських засадах. Очолює піклувальну раду голова, який обирається шляхом голосування на її засіданні з числа членів піклувальної ради. Кількість засідань визначається їх доцільністю, але, як правило, не менш ніж чотири рази на рік.

Основними завданнями піклувальної ради є:

- співпраця з органами виконавчої влади, підприємствами, установами, організаціями, навчальними закладами, окремими громадянами, спрямована на поліпшення умов утримання дітей у дошкільному закладі;

- сприяння зміцненню матеріально-технічної, культурно-спортивної, корекційно-відновлювальної, лікувально-оздоровчої бази дошкільного закладу;

- сприяння залученню додаткових джерел фінансування дошкільного закладу;

- сприяння організації та проведенню заходів, спрямованих на охорону життя та здоров'я учасників навчально-виховного процесу;

- організація дозвілля та оздоровлення дітей та працівників дошкільного закладу;

- стимулювання творчої праці педагогічних працівників;

- всебічне зміцнення зв'язків між родинами дітей та дошкільним закладом;

- сприяння соціально-правовму захисту учасників навчально-виховного процесу.

IX. Майно дошкільного закладу

9.1. Відповідно до рішення виконкому Воронізької селищної ради № 186 від 27 березня 1972 року дошкільному закладу передано в оперативне управління земельну ділянку, будівлі, споруди, комунікації, інвентар, обладнання, транспортні засоби, спортивні та ігрові майданчики.

9.2. Рішенням сесії Воронізької селищної ради від 5 квітня 1992 року дошкільному закладу виділена присадибна ділянка площею 0,1 га.

10

X. Фінансово-господарська діяльність дошкільного закладу

10.1. Джерелами фінансування дошкільного закладу є кошти: -бюджету засновника Воронізької селищної ради, у розмірі,

передбаченому нормативами фінансування;

- батьків або осіб, які їх замінюють;

-добровільні пожертвування і цільові внески фізичних і юридичних осіб.

10.2. Дошкільний заклад за погодженням із засновником має право: придбати, орендувати необхідне йому обладнання та інше майно; отримувати допомогу від підприємств, установ, організацій або фізичних осіб;

здавати в оренду приміщення, споруди, обладнання юридичним та фізичним особам для провадження освітньої діяльності згідно із законодавством.

10.3. Статистична звітність за формою № 85-к "Звіт дошкільного навчального закладу за рік" про діяльність дошкільного закладу здійснюється відповідно до законодавства.

10.4. Порядок ведення діловодства і бухгалтерського обліку в дошкільному закладі визначається законодавством, нормативно-правовими актами Міністерства освіти і науки України та інших центральних органів виконавчої влади, яким підпорядковуються дошкільні заклади.

За рішенням засновника закладу бухгалтерський облік здійснюється через централізовану бухгалтерію Воронізької селищної ради.

XI. Контроль за діяльністю дошкільного закладу

11.1. Основною формою контролю за діяльністю дошкільного закладу є державна атестація, що проводиться один раз на десять років у порядку, встановленому Міністерством освіти і науки України.

11.2. Контроль за дотриманням дошкільним закладом державних вимог щодо змісту, рівня й обсягу дошкільної освіти здійснюється відділом освіти Шосткинської районної державної адміністрації.

11.3. Зміст, форми та періодичність контролю, не пов'язаного з навчально-виховним процесом встановлюється засновником дошкільного закладу.

11

Кiлькiсть переглядiв: 465

Коментарi

  • Dulori90yy

    2016-01-23 04:39:44

    [url=http://buynexiumonline.ru/]nexium[/url]...